Opel

W samochodach Opel Vectra montowane są koła dwumasowe oraz sprzęgła dwumasowe. Zaliczane są one do układu napędowego i mają za cel ustabilizowanie drgań podczas jazdy. Koła dwumasowe w opinii kierowców są dość awaryjnymi częściami, które dodatkowo kosztują dość dużo. Na ich zniszczenie narażeni są przede wszystkim ci kierowcy, którzy jeżdżą dużo oraz mają brawurowy styl jazdy – ruszanie z piskiem opon, części hamowanie i przyspieszanie, także na ich zużycie ma wpływ wożenie nadmiernych ciężarów. Standardowo w samochodach Opel Vectra żywotność kół dwumasowych wynosi około 150 000 – 200 000 kilometrów.

 

Jeżeli chodzi o zepsute koło dwumasowe, Vectra może przede wszystkim zacząć dawać objawy w postaci hałasu dobiegającego z okolic silnika oraz skrzyni biegów – są to klekotanie oraz stukanie, także mogą towarzyszyć im drgania przy biegu jałowym, szarpanie przy ruszaniu, a w konsekwencji może doprowadzić to do braku możliwości płynnego ruszania oraz zmiany biegów w samochodzie. Gdy takie symptomy zauważasz także w swoim samochodzie, wtedy warto zacząć od razu działać.

 

Zniszczone koła dwumasowe i sprzęgła można albo wymienić na nowe, albo też zdecydować się na skorzystanie z usługi ich regeneracji. Zakupienie nowego zestawu to wydatek rzędu 1200-2000 złotych, do którego doliczyć trzeba też koszty montażu. Natomiast regeneracja pod względem kosztów jest znacznie bardziej atrakcyjna cenowo, ponieważ kosztuje ona nawet dwa razy mniej niż zakupienie nowych elementów. Cena nie jest jedynym atutem regeneracji, ponieważ pozwala ona również na uzyskanie optymalnego efektu – całkowitej sprawności części, która potwierdzana jest dodatkowo długoterminową gwarancją.

 Opel

Dla samochodów Opel Vectra dokonanie regeneracji dwumasu oraz sprzęgła jest najlepszym rozwiązaniem – przystępna cena oraz efektywność tego rodzaju procesów to najważniejsze jego zalety. W ten sposób w niskiej cenie właściciel samochodu będzie mógł pozbyć się problemu związanego z niesprawnym kołem dwumasowym naprawdę łatwo i do tego tanio.