Renault

W wielu modelach samochodów marki Renault montowane są koła zamachowe dwumasowe. Dotyczy to głównie pojazdów wyposażonych w silniki diesla. Koło dwumasowe stabilizuje jazdę, zapobiegając powstawaniu drgań. Wtedy, gdy jest ono niesprawne, z silnika, a także skrzyni biegów dobiegają hałasy, pojawiają się drgania, które przenoszone są nawet na karoserię. To znak, że koło dwumasowe oraz dodatkowo sprzęgło wymagają interwencji.

 

Gdy zepsute jest koło dwumasowe, Renault oferuje właścicielom samochodów wymianę elementu na nowy. Niestety, jest to związane przede wszystkim ze sporymi wydatkami, ponieważ w zależności od modelu trzeba liczyć się z kosztem rzędu 1500-2000 złotych za samą część wraz ze sprzęgłem, a także trzeba doliczyć do niej jeszcze koszty robocizny. To może być poważny wydatek dla każdego kierowcy.

 

Alternatywnym rozwiązaniem dla zakupu koła dwumasowego oraz sprzęgła jest zdecydowanie się na dokonanie regeneracji tych właśnie elementów. Regeneracja polega na usunięciu z koła tych części, które zostały zniszczone i są niesprawne, a następnie całość koła przeszlifowuje się i wyważa. Koła dwumasowe są zasadniczo solidnymi elementami, dlatego też wykonanie takich zabiegów pozwala na przywrócenie im całkowitej sprawności. Tak zregenerowane koło dwumasowe, a także dodatkowo sprzęgło mogą być następnie zamontowane z powrotem w samochodzie i będą służyły przez kolejne kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy kilometrów jazdy.

 Renault

Regeneracja kół dwumasowych oraz sprzęgieł jest obecnie oferowana w wielu warsztatach samochodowych. Jest to usługa ciesząca się coraz większą popularnością, w szczególności ze względu na swoją skuteczność oraz bardzo atrakcyjne ceny, ponieważ w porównaniu z zakupem nowych części jest ona kilkukrotnie tańsza. Na zregenerowane elementy klient otrzymuje dodatkowo gwarancję.

 

Dlatego jeżeli w twoim samochodzie Renault pojawiają się problemy związane z kołem dwumasowym oraz sprzęgłem, warto wybrać usługę regeneracji – jest skuteczna, bezpieczna i dodatkowo niedroga.