Volkswagen

Na aukcjach internetowych oraz na giełdach można kupić używany dwumas. Ceny są bardzo zachęcające, ponieważ takie koło dwumasowe do Audi, Mercedesa,  Volkswagena czy Vectry to wydatek nawet już około 300 złotych. W zestawieniu z ceną nowego, która wynosi minimum tysiąc złotych, to wysoka cena, a jeżeli dodatkowo wymieniane jest sprzęgło, wtedy nawet to wydatek około 1,7 tysiąca złotych (dla BMW, Mercedes lub Volkswagena). Dlatego używane koło dwumasowe oraz sprzęgło może być kuszącą propozycją, ale trzeba jednak pamiętać o tym, że nie zawsze w pełni opłacalną. Nigdy dokładnie nie wiadomo, w jakim stanie technicznym znajduje się dana część używana. Wiadomo natomiast, że sprzedawcy mogą zataić wady przy sprzedaży części.

 Volkswagen

Dlatego rekomendowane jest albo zakupienie nowych części, co niestety wiąże się z wyższymi kosztami, albo też wybranie usługi regeneracji. Wtedy dwumas oraz sprzęgło są czyszczone, wymieniane są ich poszczególne podzespoły, dlatego części te znów są zdatne do użytku. To atrakcyjna alternatywa dla zakupu nowych, ponieważ zregenerowane części działają jak nowe, jednocześnie uzyskuje się na nie gwarancję. 

Koło dwumasowe Volkswagen

W związku z tym regeneracja kół dwumasowych i sprzęgieł jest tak chętnie wybierana przez kierowców. Koszty, z jakimi związana jest regeneracja koła dwumasowego, są generalnie niewiele wyższe od zakupienia koła używanego, jednocześnie także ma się pewność co do jego stanu technicznego i dopasowania do samochodu. Analogicznie jest wtedy, gdy przeprowadzana jest regeneracja sprzęgła. Zatem zamiast wybierać niepewne używane części samochodowe, warto zapłacić nieco więcej i zlecić fachową usługę ich regeneracji.

Przykładowe koszty:

Audi    1500 zł

Opel Vectra     1500 zł

Ford Mondeo 1300 zł

VW 1600 zł

Mercedes 2200 zł

Seat 1300 - 1600 zł

Skoda 1100-1400zł

Tarcza z dociskiem     średnio 800 zł